אחריות ובטיחות בשיפוץ דירה

מאת: Eyal Geluda    פורסם ב:07.06.2012

כפי שכבר כתבתי בעבר, במקרים רבים, שיפוץ דירה קיימת, ישנה ככל שתהיה, עשוי להיות משתלם הרבה יותר מאשר קניית דירה חדשה. הסיבות לכך רבות וכוללות כמובן את ההיבט הכלכלי וגם את העובדה ששיפוץ דירה הופך אותה למתאימה בדיוק לרצונותיכם (בניגוד לרוב הדירות שתרכשו כאשר הן "מוכנות" מראש).

אדריכל בתים

נוסף על כך, במהלך שיפוץ דירה, ניתן לשמר את הקסם אשר ישנו לבתים הותיקים, אשר נבנו בסגנונות שונים ויחודיים, כגון בניית הבאוהאוס המוכרת מתל אביב של פעם והתקרות הגבוהות שנפוצו באותן תקופות גם הן. בדירות אלו אגב, בדרך כלל יעדיפו דיירי הנכס לפתוח את החלל ולייצר יותר מרווח פנימי.

הכל אפשרי

כמעט כל מבנה, ישן או חדש, ניתן לשיפוץ. בשני המקרים, יעבור הנכס אבחון ראשוני על ידי האדריכל או מעצב הפנים, לבדיקת האפשרויות והפוטנציאל של הנכס תוך התחשבות ברצונותיו וצרכיו של המזמין. במידה ויוחלט על המשך עבודה, יקבל בעל הנכס מספר סקיצות, אשר יותאמו לדרישותיו. לאחר אישור אחת מהסקיצות, ניגשים לשלב התכניות.

אחריות והבנה

כאשר אנו ניגשים לשנות מבנה של דירה, יש להבין שבד"כ מדובר במקטע מתוך בניין שלם, אשר כל שינוי בו עשוי להשפיע על יציבות ובטיחות המבנה הכולל. כמובן שגם אם מדובר בבית פרטי, עדיין יש להקפיד על תקנים בכדי לשמור על יציבות וחוזק המבנה.

לצורך כך, במידה וישנו צורך בשינוי חלקים מהמבנה המקורי של הבניין, יש להזמין מהנדס או קונסטרוקטור מוסמך בכדי שייעץ כיצד ניתן לבצע את התהליך בצורה אחראית. לא כל קיר ניתן להרוס וגם את אלו שכן, יש לעיתים לחזק. אגב, אם ברשותכם תכניות הבניין המקוריות, הדבר ייקל מאוד על התהליך.

לדוגמה של שיפוץ בית באוהאוס תל אביבי – לחצו כאן

Comments are closed.