טיפים לעיצוב מרווח בבית קטן

מאת: Eyal Geluda    פורסם ב:04.01.2013

גודל הבית מכתיב לנו את צורת העיצוב ויש להקדיש לו מחשבה מרובה יותר על כל פרט ופרט. ניתן לעצב בית קטן יחסית ובעזרת עיצוב נכון להפוך אותו למושקע ומרווח.

כאשר מעצבים בית, ישנו הבדל באפשרויות העיצוב בין בית קטן לבית גדול. כאשר בבית גדול יש לנו מגוון רחב יותר של אפשרויות, ככל שהבית קטן יותר האפשרויות קטנות יחד איתו. אך לעתים האתגר רב יותר בבית קטן וכאשר יש אתגר התוצאות  מעניינות יותר.

 

בהירות
צבעים כהים על הקירות גורמים לתחושת "הקטנה" של החלל. כמו שאומרים כי שחור זה מרזה ומקטין, יש לו השפעה דומה על חלל הקירות. לעומת זאת צבעים בהירים יוצרים תחושה מרווחת יותר. אם מתעקשים על צבע כהה, מומלץ לצבוע קיר אחד בצבע כהה יותר, אך הקפידו כי יהיה זה הקיר שמול החלון כך האור שייכנס מהחלון יבהיר אותו. במקביל הקפידו על תאורה בהירה יותר. תאורה צהובה נחשבת לחמה, אך במקרה של חלל קטן התאורה מסייעת להקטין את החדר.

 

ארון קטן
כל חדר זקוק לארון. רצוי לבחור בארון מסודר המכיל מדפים ומגירות שמותקנות בארון, כך תחסכו מעצמכם שידות מיותרות בחדר הקטן ממילא ובמקביל תנצלו את הארון לאיחסון. אמנם הארון נראה קטן יחסית, אך הוא פרקטי מאוד ומכיל ציוד רב.

 

מראה ותמונות על הקיר
המראה יוצרת אשליה של חדר גדול יותר מאחר והיא מכפילה את החלל. נוצרת השתקפות על אחד הקירות וכך החדר נראה גדול יותר ומרווח מאוד. לעומת זאת תמונות מקטינות את החלל. רצוי שלא לתלות הרבה תמונות על הקיר, אך אם חייבים מומלץ כי יהיו ברווחים גדולים אחת מהשנייה ואין צורך למלא את הקיר בתמונות.

רהיטים
כאשר יש לכם חדר קטן רצוי לרהט אותו בריהוט נמוך ככל האפשר. כמובן שגם עם הריהוט מומלץ שצבעו יהיה בהיר. את הרהיטים הגדולים והכבדים כמו ספריות ושידות גדולות עדיף שתשמרו לחדרים אחרים גדולים יותר. כל זאת על מנת ליצור תחושה מרווחת ולא להעמיס על העיניים ולהימנע מתחושת מחנק וצפיפות.

לעתים כל הטיפים פרושים לפניכם ורק צריך מעט מחשבה ותשומת לב לפרטים הקטנים על מנת להשיג תוצאה משביעת רצון. לרוב החלל הקטן ביותר יכול להיראות מרווח ומואר מספיק.

Comments are closed.