למה כדאי לשדרג דירת קבלן ?

מאת: Eyal Geluda    פורסם ב:01.01.2013

רכשתם דירת קבלן והוחלט לשדרג אותה. מדוע זה טוב ? כיצד יש לבצע זאת ומה כדאי לבדוק טרם הרכישה ? הכול במאמר שלפניכם.

תנאים מקדימים
רכישת דירת קבלן היא עסקה חשובה ומשמעותית. חובה לפעול בשיקול דעת עמוק ולבצע בדיקה יסודית טרם הרכישה כדי לחסוך אי נעימויות בהמשך הדרך. הקפידו לרכוש דירה מקבלן המציג בפניכם רישיון קבלן בתוקף, וודאו כי הקרקע שעליה בנוי הבניין נמצאת בבעלותו של הקבלן המחזיק בזכויות עליה. דאגו לעורך דין מנוסה אשר יתלווה אליכם לכל אורך העסקה.

עיצוב הדירה לפני הבנייה
חשוב לגבש מחשבה מקדימה טרם החתימה על החוזה. השקעת מחשבה יכולה לחסוך כסף רב לאחר מכן. ייתכן ובזמן החתימה על החוזה, הכנסת שדרוגים מסוימים תסייע לכם לחסוך בכסף לאחר מכן כאשר תחליטו לשדרג את דירת הקבלן. אלא אם אתם מומחים בניהול משא ומתן, סביר להניח כי תקבלו מהקבלן דירה סטנדרטית שתוכננה בצורה משותפת לכל דיירי הבניין. אם לא נשים לב לכך נמצא את עצמנו עם חלל חדש ומרשים, אך עם רצון לבצע שינויים רבים במבנה ובעיצוב הפנימי של החלל, על מנת להפיק את המירב מן הדירה.

עיצוב הדירה לאחר הבנייה
לאחר שהבנייה הושלמה בהתאם לבקשות ולצרכים שלכם, רצוי כי תיתנו את הנגיעה האחרונה מבחינת עיצוב הדירה, הכול כדי שתרגישו בבית כשתכנסו. זה לא משנה אם מדובר בבחירת צבע לקירות, סוג וילונות או תאורה. מדובר בדברים מינימליים אמנם, אך כאלה שיסייעו לכם להרגיש בבית. מאחר ואינכם אנשי מקצוע מהימנים, רצוי להיעזר בשירותים של כאלה. הם יעשו עבודה מקצועית יותר, הכול בכפוף לשיחה מקדימה איתכם. מעצבי פנים ואדריכלים רק מחכים לדירות כאלה, כאשר היצירתיות שלהם עולה על כל דמיון. חלק אינטגרלי מהשירותים אשר יסייעו לשדרוג הבית יעזרו לכם למצוא פתרונות איחסון, עבודות נגרות שישפצו את המטבח, חדרי ארונות גדולים ומרווחים.

העלאת ערך הדירה
שדרוג הדירה יעלה את שווי הדירה ואת הרמה שלה. אמנם כעת רק נכנסתם לדירה ואינכם חושבים על למכור, אך גם השלב הזה צפוי להגיע. שדרוגים שונים, אפילו המינוריים ביותר משנים יחידת דיור שנעשה על פי שבלונה מסוימת באותו בניין, ומשפרים את צורת הדירה.

Comments are closed.