מה חשוב לבדוק לפני קניית דירה לשיפוץ

מאת: Eyal Geluda    פורסם ב:02.01.2013

רבים מאיתנו רוכשים כיום דירה למטרות השבחה, או דירות ישנות במחיר זול על מנת לשפץ. לפניכם עצות עיקריות עבור שיפוץ הדירה.

בטרם רכישת הדירה יש להתייעץ עם מספר מומחים. אותם מומחים נוספים יכולים לסייע לך לאמוד את עלות השיפוץ ובחישוב משותף להגיע למסקנה האם רכישת הדירה משתלמת עבורכם. בעלי מקצוע מתאימים יסייעו לך וימנעו ממך להיכנס למצב שלא תוכל לצאת ממנו. חשוב להביא בעלי מקצוע אשר יבדקו את הצנרת, נקודות החשמל, ביוב. במידה ואנשי המקצוע המהימנים יגיעו לתוצאה כי מחיר הדירה ועלות השיפוץ משתלמים אפשר יהיה לרכוש את הדירה.

 

אנשי מקצוע
כדי להגיע לתוצאות הרצויות, באופן המקצועי ביותר ללא חריגה מוגזמת מעלויות רצוי להשתמש במתכנן מומחה, בעיקר אם אתם מבצעים שינויים מהותיים בבית. לפני שאתם שוכרים איש מקצוע, היפגשו איתו לשיחה מקדימה ונסו להבין מי איש המקצוע מולו תעבדו. חשוב שתהיה כימיה ביניכם כדי שתקופת העבודה תעבור בצורה הטובה ביותר. במקביל נסו לבחור את שאר אנשי המקצוע בצורה דומה. קבלן מורשה ומנוסה יוכל לספק לך מידע מקיף על החידושים האחרונים ומה כדי לבצע בשיפוץ הבית.

 

היו חשדנים
שימו לב לכל פרט ופרט. תעשו לעצמכם טבלה מסודרת המפרידה בין החומרים בהם ישתמשו, העבודה ועלות אנשי המקצוע. תבקשו לדעת כל פרט ופרט, מה עלויות החומרים, מה עלות העבודה ומה עלות החומרים הנלווים כמו כלים סניטריים ואלומיניום. בנוסף במידה ובחרתם מספר אנשי מקצוע בידקו מולם מה תוקף האחריות אותה הם מעניקים ונסו להגיע לטווח אחריות מקסימלי של מספר שנים. כמובן שוודאו כי תקבלו לידיכם תעודת אחריות. תעודה כזו תספק לכם שקט לתקופה ארוכה.

 

יעד מוגדר
הגדירו לעצמכם לוח זמנים מסודר לסיום העבודה וודאו כי אנשי המקצוע מודעים לכך ואף חתומים על הלו"ז. כל חריגה מלוח הזמנים עלולה לעלות לכם עוד כסף ולהוות חריגה מהתקציב אותו ייעדתם מלכתחילה  לשיפוץ. הבהירו לבעלי המקצוע כי יתרת התשלום תתבצע בסיום העבודה והתנו אותה בעמידה בלוח הזמנים אותו הקצבתם מראש.

Comments are closed.